Setkání s detektivem & Bruslařský trénink & Stavitelství za Karla IV.
Děti ze 4. třídy napsaly dopis a pozvaly do školy policejního experta z Kriminalistického ústavu Praha, genetika kpt. Mgr. Zbyňka Dolejšího, zabývajícího se laboratorním průzkumem všech […]
17. února 2017
Děti ze 4. třídy napsaly dopis a pozvaly do školy policejního experta z Kriminalistického ústavu Praha, genetika kpt. Mgr. Zbyňka Dolejšího, zabývajícího se laboratorním průzkumem všech zajištěných stop.
Připravil si pro děti náramný detektivní workshop, kdy zkoumaly krádež dřeva; pátraly po zvířeti, přiřazováním jednotlivých lebek; snímaly otisky ze skleničky za pomoci magnetického prášku a zjišťovaly přítomnost krve v nalezených stopách.K této přednášce přizvali také třeťačky. Děti byly nadšené!
Podívejte se, jak se jim dařilo.
Bruslení v hodinách TV
V únoru se děti vypravily v rámci TV bruslit na stadion do Černošic
První bruslení proběhlo ve čtvrtek 9. února pod vedením trenéra, který se jim krásně věnoval po celou hodinu a půl, jež jsme měli k dispozici. Někteří stáli poprvé na bruslích a během vymezeného času již téměř všichni opustili pomocnou hrazdičku a jsou nyní schopni bruslit bez jakékoli pomoci. Šlo jim to všem opravdu moc dobře a tento tělocvik slavil velký úspěch.
Také druhé bruslení ve čtvrtek 16. února se nám báječně vydařilo a moc líbilo. Děti si projížděly opičí dráhu, kdy se učily dělat obloučky; obkročmo zdolávaly molitanové špalky na trase; projížděly v podřepu branou a za jízdy přeskakovaly překážky. Zahrály si mnoho různých pohybových her a nakonec shlédly krasobruslařské vystoupení sestry Nikolettky.
Za stavitelstvím Kara IV.
V pátek 17. února 4. třída navštívila expozici „Stavitelství v době Karla IV.“ v Technické muzeum. Děti zjistili například jak dlouhé a vysoké hradby chránily Nové Město pražské, které kostely nechal Karel IV. postavit a co sledoval jejich rozmístěním po městě. Směli jsme si vyzkoušet rozbíjení kamenů, potěžkali jsme si různé nástroje a vyzkoušeli si jak funguje středověká kladka. Shlédli jsme jak se připravovala malta, čím plnili zdi a proč to bylo výhodné. Dozvěděli jsme se co to je svorník, bradatice, brnkačka, kramle atd., naučili jsme se středověké měřící
jednotky, například: loket, píď, palec, dlaň, sáh atd.
Za organizaci a dokumentaci akcí děkujeme paní učitelce Marcele Kyzlinkové.
Všechny fotografie najdete ve školní Fotogalerii.